Vysoká prohra byla za předvedenou hru krutá

HC Rakovník - HK Králův Dvůr 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky domácích:Vyskočil, Slágner, Ambroz, Mikeš, Klaus

Využití: 1:0

V oslabení: 1:0

Rozhodčí: Novák, Hrčka, Mrázek

Diváků: 130

Kralodvorští, tuto neděli, zajeli na led druhého Rakovníka. Už při pohledu na průběžnou tabulku krajské ligy mužů je jasné, že domácí byli favorité tohoto duelu. Navíc tomuto faktu napomohla obrovská marodka v řadách Králova Dvora. Na toto důležité utkání přijeli pouze s dvanácti hráči v poli. I přes to se od úvodního hvizdu do soupeře pustili naplno. První branka utkání padla v přesilové hře domácích, kdy vyražený kotouč po střele Kounovskýho dorazil obránce Vyskočil 1:0 . Do konce této třetiny měli Králodvorští několik šancí, avšak všechny skončili na výborně chytajícím Pospíšilovi. Ve druhé třetině nejprve se domácí dvěmi brankami po chybách hostí, lehce ujali tříbrankového vedení. Co rozpálilo do běla králodvorského trenéra a důrazně pobídl své svěřence k aktivnější a důraznější hře. Po této pobídce přišla chvíle králodvorských, kdy svou aktivitou a důrazem přehrávali rakovnické. Nespočet šancí opět končili na výborně chytajícím Pospíšilovi. Pod tímto tlakem však musel i tak výborně chytající brankář kapitulovat. Nádherná kombinace na jeden dotek v provedení Novotného Kadoše a Křesťana, na jejímž konci stál obránce Vacek, který se zakončením do odkryté klece už neměl žádný problém 3:1. Ač stále aktivnější byl Královák, štěstí stálo na straně domácích, kdy své vedení po nenápadné akci střele od modré a dorážce Mikeše znovu navýšili na rozdíl tří branek 4:1. Ve třetí třetině si domácí vypracovaný náskok chytře udržovali a ač se Králodvorští snažili sebe víc branky nepřicházeli. Poslední branka a upravení skóre na 5:1 , přišla v přesilovce hostí, kdy po chybě obránce se do brejku dostala hned dvojice Rakovnických a situaci 2 na 1 zvládli bezchybně. Výsledek 5:1 je vzhledem k předvedené hře Králodvorských velmi krutý.