Výhra Králováku až samostatných nájezdech

HK Králův Dvůr – HC Příbram 3:2 (2:1, 0:0, 0:1, 1:0) sn

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Rozhodčí: Jecelín, Záhora, Holec

Diváků: 98

Do utkání aktivněji vstoupili příbramští. Rychlím přístupem a rozehrávkou po dlouhé přihrávce přes střední pásmo králodvorské dostávali pod tlak. První branka přišla ve čtvrté minutě, když po nepřesné rozehrávce králováku ve vlastní třetině se kotouče ujal Příbramský Komínek přihrál Jobkovi a ten nekompromisně trestal 0:1. Po této brance svěřenci Josefa Kardoše začali plnit přidělené úkoly a to aktivní hru mezi vrcholem kruhů útočné třetiny ,až po dělící červenou čáru. V tu chvíli Příbramští měli velký problém s rozehrávkou a to byla voda na králodvorský mlýn. Nejprve přišlo srovnání na skóre a to z hole pravého křídla druhé pětky Pichlíka a to v 8 minutě z přesilové hry. V desáté minutě králodvorští hráli dlouhé dvě minuty přesilovou hru 5:3 a ač měli minimálně tři jednoznačné brankové šance příbramští se dovedli ubránit. Dal se hrála stejná hra jak doposavad. Králodvorští aktivně napadali rozehrávku a drželi Příbramské daleko od své svatyně. Tato hra slavila další úspěch a to opět z hole Pichlíka ,který se před brankou nejlépe zorientoval a skóroval i podruhé několik minut před závěrem první třetiny. Druhá část byla vyrovnanou partií. Králodvorské držel svým výborným výkonem gólman Pavlů a obráceně na straně Příbrami Vávra. Po druhé se šlo do kabin za stejného stavu jako po první části 2:1. Do třetí části králodvorští vstupovali s pětiminutovou přesilovou hrou. Ta se jim však vůbec nevyvedla. Né že v ní nevstřelili branku ale v početní výhodě odehráli s Příbramskými borci vyrovnanou hru. Po těchto pěti minutách se začali příbramští probouzet k maximální aktivitě a Králodvorští jim pomohli svou nedisciplinovanou hrou k pěti přesilovým hrám. I když králodvorští tyto oslabení ve čtyřech ustáli bez ztráty květiny přišla 57 minuta a opět chyba králováku v rozehrávce po, které nechytatelnou dělovkou Příbramský Anděl prostřeli vše co mu stálo v cestě 2:2. Tato branka králodvorské vyburcovala k závěrečnému náporu. O necelou minutu později po spolupráci druhé králodvorské pětky padla po střele Rendly od modré branka a však najednou se ozval hvizd čárového rozhodčího, který tuto akci ohodnotil jako ofsajdovou a branka nebyly uznána. Do konce třetiny další branky, už nepadly a tak se šlo na samostatné nájezdy. První šli na řadu Králodvorští a neproměnili, ale ani Příbramští. Ve druhé sérii se Králodvorští ujali vedení 1:0. Ve třetí sérii

nastoupil Králodvorský Hamada a svou brankou rozhodl. Králodvorští si připsali i druhý bod za výhru samostatných nájezdech. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon králodvorského brankáře Aleše Pavlů, který se na výhře Králováku zasloužil největším dílem.