HC Poděbrady – HK Králův Dvůr 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Vyloučení: 10:4 navíc domácí 1x dokonce utkání + 1x 10min osobní trest

Využití: 1:0

V oslabení 0:0

Rozhodčí: Švejda, Holec, Machač

Diváků: 95

Králodvorští borci si tentokrát zajeli v neděli na led nováčka soutěže do Poděbrad. Z bilance předchozích 2 utkaní si Poděbrady připsali pouze jeden bod po té co doma potrápili Jesenici a v Příbrami prohráli 5:2. Přesto si Královák byl vědom toho že Poděbrady se budou chtít před domácím publikem ukázat a konečně naplno bodovat.

Do utkání lépe vstoupili králodvorští hned z úvodního buly ohrozil Poděbradskou svatyni po kombinaci Najman a v zápětí Matula. Poděbradští hráči ač urputně bojovali vyloženou šanci si nevypracovali. Zato na straně králováku se rodila jedna šance za druhou. V polovině první části se konečně povedlo králováku vstřelit branku a to když v rohu útočné třetiny Najman vybojoval kotouč a přihrál ho mezi kruhy kde Amler umístěnou střelou do horního rohu branky nedal Poděbradskému gólmanovy Královy šanci 0:1. Do konce třetiny následoval stejný průběh jak doposavad spousta šancí a však bez brankového efektu. Do druhé třetiny nastoupili domácí  aktivně a hned nabídnutou šanci v podobě přesilové hry proměnili. Střelou od modré propálil vše co mu stálo v cestě Lukáš Pozník 1:1. Po této brance se Králodvorští otřepali a znovu se ujali taktovky utkání. Bohužel znovu následovali ukázky jak se z vyložených šancí nedá vstřelit branka. Až znovu do úniku zavelela první formace. Tentokrát si nahozený kotouč namluvil Matula objel branku a bekhendem zasunul mezi Královy betony 1:2. Do konce třetiny se skóre, už nezměnilo a tak se čekalo co přinese třetina poslední. Do této třetiny domácí vlétli jak tajfun. Skolili vše co jim stálo v cestě a však pouze za cenu faulu. A králodvorským se povedlo jak tomu bylo i ve dvou předchozích třetinách s deseti tutových gólových šancí vstřelit jeden gól a tak své vedení zvýšit na rozdíl dvou branek. Střelcem tentokrát byl útočník první pětky Marek Najman, který si dovolil rovnou z buly v útočné třetině vyjet a ž k brankáři a chytře bekhendem zasunout mezi Královi betony 1:3. Do konce utkání se stav nezměnil a jedinou skvrnkou byla nadměrná aktivita při dohrávání hráčů hostí, kterou si Poděbradský Terč řekl o trest 5+ do konce utkání. (naprosto zbytečné) Králodvorští kdyby toto utkání hráli na vyložené brankové šance tak by vyhráli minimálně 35:2. Příští utkání na zimním stadione v Berouně v neděli 3.10. od 18:00 hodin Ml.Boleslav B