HC Jesenice – HK Králův Dvůr 3:2 sn.(0:0, 1:0, 1:2, sn.1:0)

Branky domácích: Formánek, Štíbr, sn.Kykal

Využití 0:0

V oslabení 0:0

Rozhodčí: Machač, Kovačík, Holec

Diváků: 74

Ve čtvrtém kole krajské ligy mužů v ledním hokeji Králodvorští hokejisti zajeli na led Jesenice. Už při nástupu bylo vidět, že na utkání se dostavili ve značně oslabené sestavě se dvanácti hráči. Důvodem podle slov trenéra je obrovská marodka. Hned deset hráčů základní sestavy se potýká se zraněním či virózou a tak do sestavy byli zapojeni hráči, kteří se o stabilní hráčské místo bojují. V úvodu utkání se domácí borci do králodvorských pustili naplno. Vypracovali si několik slibných akcí ty však skončili mimo branku nebo na dobře chytajícím brankáři Krejčím. Ani početní výhody na obou stranách nepřinesli gól a poprvé se do kabin šlo za nerozhodného stavu 0:0. První branka přišla hned na začátku druhé třetiny a to, když Králodvorští hráči zaváželi kotouč do útočného pásma křižnou přihrávku útočníka vystihl Formánek ten si to namířil mezi obránci přímo ke Králodvorské kleci a střelou zápěstím pod beton skóroval 1:0. Od této branky se hra vyrovnala. Růžky začali vystrkovat i hosté zejména při početních výhodách. Nejblíže gólu byl Rendla který v úniku se střelou mezi betony snažil najít skulinku. Bohužel tížené branky se v této části Králodvorští ještě nedočkali. Ta přišla v čase 46:56 když se naplno králodvorští ujali taktovky utkání po nechytatelné dělovce obránce Vejvody od modré čáry která prošla ,až za záda Hinze 1:1. Obrovský klak Králodvorských hráčů sílil s přibývajícím časem. Ne jednou zazvonila konstrukce Jesenické branky. Ale jak se říká nedáš dostaneš tak i tady toto pravidlo zafungovalo. Tři minuty před koncem zachytil přihrávku králodvorského útočníka Patera kolmicí poslal do brejku Štíbra ten nekompromisně brankou strhl vedení na stranu domácích. Zdálo by se že už je hotovo. A však bojovnost hostí ani tato branka nezničila. Tlak Krakováku stále pokračoval a tak trenér dvě minuty před závěrečnou sirénou odvolal brankáře poslal na led šestého hráče a to se vyplatilo. Vyrovnávající branka přišla v 59:18 po kombinaci a křižné přesné přihrávce na Křesťana ten pohotovou střelou překonal přesouvajícího se Hinze 2:2. A tak Králodvorští ve třech posledních utkání ze čtyřech šli po remíze na samostatné nájezdy. Jak je známo Králodvorští tuto disciplínu v oblibě moc nemají s posledních šestnácti utkání které dospěli do samostatných nájezdů pouze dvě vyhráli. Ani tentokrát se nepodařilo Krakováku prokletí sn. Zlomit. Drželi až do sedmé série nakonec však domácí Kykal se postaral o připsání druhého bodu na stranu Jesenice. Příští utkání sehrají borci Krakováku na domácím ledě v Berouně a to v neděli 7.10.2012 od 17:30 hodin.