PROBUZENÍ VE TŘETÍ TŘETINĚ PŘINESLO KANONÁDU

28.09.2011 18:33

HK Králův Dvůr - HC Vlašim 10:5 (1:1, 3:4, 6:0)

Sestava HK: Pavlů (Vítkovský), Vejvoda O.-Rákosník, Vacek-Vejvoda J., Landa-Houba, Pudhorocký-Hamada-Rendla, Novotný-Křesťan-Cívka, Amler-Brodan-Kardoš (Šnaidauf)

Branky a asistence: 8. Amler (Kardoš), 10. Dýcka (Kucharčík V., Kucharčík D.), 25. Dušek (Matějka), 27. Amler (Novotný, Vacek), 31. Slanina, 33. Vacek (Křesťan), 33. Amler (Kardoš), 34. Kotýnek (Máčala), 35. Kucharčík D. (Křížek), 41. Křesťan (Novotný), 43. Pudhorocký (Rendla, Hamada), 47. Cívka (Novotný, Křesťan), 54. Hamada (Rendla), 57. Landa (Amler, Brodan), 57. Pudhorocký (Hamada)
Vyloučení: 10:12

Využití: 2:0
Rozhodčí: Pokorný - Kučera, Doskočil
Diváků: 50

KLM neměla volno ani ve sváteční den a tak HK Králův Dvůr po vynikajícím boji v Rakovníku přivítal tým HC Vlašim, který se k utkání dostavil až na samotný začátek utkání a nestihl tak úvodní rozbruslení.
Utkání začalo dvojím rychlím vyloučením na obou stranách a domácí využívali nerozbruslení vlašimských hráčů. Přehrávali je pouze do 8min, a vyústil z toho pouze jediný gól, když vyšla spolupráce třetí úderné formace. Na přihrávku Brodana s Kardošem si najel Amler a rozsvítil červené světlo za brankou 1:0. Tato branka jako by uspala HK a ty se dopouštěli spousty indviduálních chyb a po jedné z nich Vlašim vyrovnala z hole Dýcky, který byl sám před brankářem Pavlů. V prvním dějství stojí za zmínku jen nastřelená tyč domací branky.
Hráči HK nenavázali na bojovný výkon z předešlého utkání ani ve druhé části a tak Vlašim šla do vedení ve 25.min Duškem 1:2, když při končící přesilovce Králováku šla celá pětka špatně střídat. Ještě v téže minutě zazvonila tyč za oběma brankami a poté přišlo srovnání stavu na 2:2 střelecky nabuzeného Amlera, pro kterého to nebylo ještě poslední slovo-přihrával Novotný. V čase 30:48 poslal hosty do vedení Slanina, když bezdúraznou hru HK využil a vyjel z poza branky a počkal na pohyb golmana 2:3. Tímto gólem začala 4minutová přestřelka. Nejdřív ve 32.min Vacka vybídl ke skórování Křesťan a střela od modré přinesla vyrovnání na 3:3 a za 23vteřin zpečetil hattrick Amler 4:3. Trenér Kardoš nabádal k důraznému přístupu k hráčům, ale jakoby si jeho slova nebrali vůbec k srdci a dovolili opět Vlašim srovnat krok 4:4 Kotýnek. Neuběhla ani minuta a Blaničtí rytíři šli překvapivě do vedení, když střelou z úhlu překvapil brankáře HK David Kucharčík.
To co znělo v kabině o přestávce je nepublikovatelné a rozléhalo se to po celém stadionu. A bylo to potřeba, jelikož hra domácích vůbec neodpovídala jejich kvalitám. Proto šli nabuzeni a odhodláni zvrátit nepříjemný stav ve svůj prospěch. Jestli někdo přišel a viděl až třetí třetinu, tak nechápal jak mohl po 40.minutách být stav jaký byl tj. 4:5
Ihned od prvních sekund se HK zaryli do hostujícího mužstva s takovou vervou, že hned ve 41min. po nádherné kombinaci Novotného s Křesťanem druhý jmenovaný vyrovnal 5:5 a o chvíli později už šli do vedení Pudhorockým, když celá útočná trojice rozebrala obranu hostů 6:5 od té doby existovalo jen jedno mužstvo a vlašimským jakoby docházel dech. Chtělo to ještě uklidňující branku a ta přišla ve 47´ když bývalí prvoligisté z Medvědů vytvořili z bránících rytířů udělali přihlížející diváky a Civkovi nezbývalo nic jiného než zvýšit 7:5 Tlak Králováku se zvyšoval stejně jako skóre až na konečných 10:5  a to vždy po pěkných akcích. Postupně stříleli Hamada, Landa a vytouženou "placenou" desítku si vystřelil "Pinďa" Pudhorocký, k čemuž mu celý tým náramně pogratuloval a těší se na tekutou odměnu.
Nakonec utkání dopadlo tak jak si vedení HK představovalo již před utkáním, ale výstražný prst za první dvě třetiny je na místě.
Ohlas trenéra Kardoše: Nechápu jak můžeme utkání hrát v tak vlažném tempu, který jsme předvedli ve dvou třetinách se spoustou chyb. Spokojen jsem s výsledkem a s předvedenou hrou v záverečné třetině a doufám, že tak nabuzeni jako v této části odehrajeme další utkání v Černošicích.