14.09.2011 22:48

HC ROKYCANY - HK KRÁLŮV DVŮR   7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Branky HK: 16. Hamada, 57. Vacek

Sestava HK: Pavlů (Krejčí) - Veselý, Kardoš, Fišer - Pudhorocký, Hamada, Amler - Šnajdauf, Komenda, Rendla - Erben - Vacek, Sláma - Rákosník, Novotný - Brodan, Houba

Dnes se odehrálo přípravné utkání na ZS v Rokycanech s místním "A" týmem HC Rokycany, kteří hrají krajský přebor Plzeňského kraje.

Přípravné utkání začalo v poklidném tempu a to se hráči Rokycan scházeli po celou první třetinu, ale jako by jim to ani nevadilo. Celou 1.třetinu byli aktivnější a silnější na puku, proto úvodní dějství bylo ve prospěch domácích 2:1 Královák se dostal do tří nebezpečných situací, ale špatná koncovka ho stála více než jedinou branku vstřelenou novým kapitánem Martinem Hamadou.

Změny v sestavě nastali od druhé části, ale k výraznému zlepšení nedošlo. Došlo i na výměnu brankáře, jelikož Aleše Pavlů zkolila viroza, a tak na jeho místo v brankovišti šel Jirka "Blesk" Krejčí. Po sérii vyloučení se dostali hosté z Králova Dvora k přesilovce, ale místo tlaku na branku Rokycan inkasovali po nádherné spolupráci čtyř bránících 3:1 Opět byla škoda některých šancí, které opakovaně končili na dobře chytajícím brankáři Rokycan. Postupně se do šancí dostaval Veselý, Fišer, Pudhorocký a Amler. Až přišel trest v podobě gólu na 4:1

Pokud během dvou třetin bylo skére příznivější pro domácí, tak se čekal větší tlak hráčů Králováku, ale místo toho se vidělo mnoho nepřesností a jakoby i trémy, která se vkradla na jejich hokejky. Po obrovské hrubce obránce Houby, se dostali Rokycany do přečíslení a zakončeno bylo brankou na 5:1 a vzápětí po další špatné rozehrávce ve vlastní třetině se zmocnil puku domácí Šindelář a  pohodlně zvýšil na 6:1 V 53. min mohl snížit Fišer, ale nezužitkoval krásnou nahrávku od Rákosníka, stejně si vedl po chvíli i Veselý. Až tři min před koncem se povedlo vstřelit gól HK Vackovi, ke kterému se odrazil koutouč a střela z poza kruhu skoncila v siti domácích, kteří ještě jednou odpověděli a konečné skóre se zastavilo na čísle 7:2

Ani druhé venkovní přípravné utkání se nevyvedlo dle představ, ale může nám být útěchou to, že v obou utkáních se prostřídalo více hráčů a nyní je na trenérech, kteří hráči dostanou příležitost v utkání s HC Příbram, ve kterém již půjde o mistrovské body.

Hraje se tuto neděli 18.9. od 18:15 v Berouně.