HC Sl.Vel.Popovice-HK Králův Dvůr 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Využití 0:0

V oslabení 0:0

Rozhodčí: Čáp, Formánek, Vondráček

Diváků: 92

Na poslední utkání základní části si Králodvorští zajeli na led Velkých Popovic. Popovice v letošní sezóně neopustili průběžné první místo tabulky. A tak byly jasným favoritem i v tomto duelu. Králodvorští měli poslední šanci při zisku plného počtu bodů a zaváhání dvou týmů ,kteří byly v tabulce před nimi se dostat na osmé místo které jim zaručovalo postup do závěrečných vyřazovacích bojů play-off. Do utkání domácí vstoupili jako tajfun . Dostali králodvorské pod tlak nic méně si vyloženou šanci ke střelení branky nevypracovali. Po několika minutách se hra vyrovnala a hrálo se ve vysokém tempu. První branka utkání padla v sedmnácté minutě kdy domácí přežili přesilovou hru a odražený kotouč se dostal až za králodvorského obránce kde zrovna projížděl Popovický Culka, který svůj únik proměnil 1:0. Tento stav vydržel do konce třetiny. Ve druhé třetině se odehrával stejně kvalitní utkání jako v části první. V této části jak králodvorští tak i popovičtí si vypracovali několik brankových příležitostí. Vždy však ztroskotali na velmi dobře chytajících brankářích obou týmů tak i po druhé přestávce byl stav 1:0. Třetí část měla rozhodnout zda se králodvorským povede proměnit některá ze šancí čí zda si domácí upevní vedení dvoubrankovým náskokem. Bohužel asi v polovině třetiny přišlo několik vyloučení na lavici hostů (Králováku). Více jak dvě minuty hráli oslabení o dva hráče 5:3. A když se jim tuto dlouhou přesilovou hru povedlo přežít bez ztráty květinky se zrodila nepřehledná situace v králodvorském mezikruží kdy kolmá přihrávka se nejprve otřela o dvě brusle koleno a nakonec o zvedlou brusli Víznera a nešťastně zapadla do horního rohu Králodvorské branky 2:0. Ač se králodvorští snažili sebevíc konečné skóre se ,už nezměnilo. I když, oba týmy na jejichž výsledky se čekalo prohráli nic to nezměnilo na tom ,že královák skončili před branami play-off. I přes tuto porážku bych chtěl výkon Králodvorského týmu pochválit byl opravdu výborný.