Hrdinou večera je Petr "Pinďa" Pudhorocký!

11.12.2011 13:45
Slavoj V.Popovice - HK Králův Dvůr 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
 
Branky: Vejvoda J (Rákosník), Pudhorocký (Prošek) rozhodující s.n. Pudhorocký
 
Největší šlágr kola se odehrál na zimáku (a to doslova) ve Velkých Popovicích, kam královák přijel pouze se čtrnácti hráči. Velká marodka anebo pracovní vytíženost, zamezila kompletnímu složení v tak důležitém utkání z čela tabulky. A stalo se to, co absolutně nikdo z přítomných neočekával. Výhra HK na samostatné nájezdy.
Již od začátku měl hokej velkou kvalitu a hosté museli ustát počáteční agresivitu od hráču Popovic. Jen za první třetinu byl 3x vyloučen domácí Netopilík, který byl asi velmi namotivován do tohoto utkání a sebral vítr z plachet svým spoluhráčům. Jedno vyloučení bylo záhy spojeno s dalším a nabídnutou přesilovku hosté využili, když střelu Martina Rákosníka dorazil další obránce Honza Vejvoda. Tím se hosté dostali do určité pohody a byli nebezpečnější. Když už se domácí dostali do nebezpečné šance, tak se mohli spolehnout, že Aleš Pavlů jim jen tak zadarmo žádný puk za svá záda nepustí. O to se snažil i na druhé straně exextraligový Martin Altrichtr.
Od druhé třetiny si vybrali slabší chvilky rozhodčí, když na obou stranách odpískali neskutečné věci a zapisovatel trestů se měl co ohánět, aby všechny tresty správně zapsal. Po jednom hororovém zákroku na Eitlera, byla odpískán samostatný nájezd, který rozhodčí odvolal poté co uviděl krev a hráči domácích udělil trest 5+do konce utkání. Což bylo pro hosty zajímavější varianta, jelikož se na penaltu nikomu nechtělo a sami dobře věděli proč. Tuto možnost plně využili a do vedení o dvě branky je poslal pozdější hrdina Pudhorocký. Tuto branku dlouho nemohl rozdýchat zkušený Altrichtr a dosti hlasitě dával najevo co si myslí o obraně domácích, ale i o mužstvu z Králova Dvora. Od té doby se začala plnit pouze hostující trestná lavice a domácí také využili možností a vyrovnali stav na 2:2
S velkým odhodláním se šlo do poslední dvacetiminutovky a byl to boj o každý kotouč. A ten boj zůstal bezbrankový a tak přišla nařadu neoblíbená činnost hostí. NÁJEZDY! Ještě před nájezdama, byli vypsány pokuty za neproměněný nájezd, čehož se nebál pouze Pinďa Pudhorocký a jako první se rozjel proti Alkáčovi a nedal mu nejmenší šanci. Na druhé straně výtečně vykryl nájzd Pavlů. Jirka Novotný chtěl uspět podobně jako Pinďa, ale nepodařilo se. Za to na domácí vyrovnali neméně hezkým gólem. A přišla na řadu rozhodující série, jenže nikomu se nepovedlo pozorné brankáře překonat. A pak proběhla věta. "Já mu ho tam fláknu ještě jednou a jedem domu s rukama nad hlavou" No a stalo se! Petr Pudhorocký byl jediný exekutor, který až v jedenáctém zápase, co královák jel nájezdy uspěl a to hned 2x.
Trenér HK Jožan Kardoš dodal: "Mám obrovskou radost a pokud se nám povede i příští sobotu vyhrát, tak si ihned po zápase odbarvím vousy na zeleno a pověsím si na ně vánoční ozdoby."
A to je pozvánka jako hrom. Sobota 18:15 zimní stadion v Beroune kam přijede celek UHK Lev Slaný.